Optyk - Tanie oprawki i okulary Katowice
Essilor Varilux promocja Dwie pary szkiel w cenie jednej - Optyk Katowice, okulary, szkla, oprawki
Essilor Varilux promocja Dwie pary szkiel w cenie jednej - Optyk Katowice, okulary, szkla, oprawki
Transitions - Optyk Katowice, okulary, szkla, oprawki
EYEZEN - Optyk Katowice, okulary, szkla, oprawki

Soczewki dwuogniskowe

Soczewki dwuogniskowe umożliwiają patrzenie do dali oraz do bliży przy użyciu jednej pary okularów. Patrząc przez środek soczewek widzimy przedmioty położone daleko, natomiast kierując wzrok przez pole do bliży (segment) skupiamy się na obiektach położonych blisko.

Soczewki dwuogniskowe Optyk Katowice

Soczewki dwuogniskowe kierowane są do osób, które w jednych okularach chcą zarówno patrzeć do dali jak i mieć możliwość np. czytania lub oglądania przedmiotów umieszczonych w odległości 25-50 cm. Brak konieczności każdorazowej zmiany okularów przy patrzeniu na różne odległości jest gwarancją optymalnego komfortu widzenia przy wykonywaniu większości codziennych czynności.

Właściwie dobrany segment do bliży (ustalony wspólnie z optykiem pod kątem czynności które wykonujesz) zapewni Tobie swobodne, komfortowe, a co najważniejsze precyzyjne widzenie nawet najmniejszych detali otoczenia. Im większy segement do bliży, tym szersze jest pole widzenia i wyższy komfort użytkowania okularów. Soczewki ze średnim i dużym obszarem do bliży powinny w szczególności wybierać osoby wykonujące prace precyzyjne (zegarmistrzowie, dentyści, elektronicy, modelarze, mechanicy, lekarze).