Optyk - Tanie oprawki i okulary Katowice
Essilor Varilux promocja Dwie pary szkiel w cenie jednej - Optyk Katowice, okulary, szkla, oprawki
Essilor Varilux promocja Dwie pary szkiel w cenie jednej - Optyk Katowice, okulary, szkla, oprawki
Transitions - Optyk Katowice, okulary, szkla, oprawki
EYEZEN - Optyk Katowice, okulary, szkla, oprawki

Szkła progresywne

JEDNA PARA ZAMIAST TRZECH

Gdy potrzebujemy jednych okularów do czytania, innych do pracy przy komputerze, a jeszcze innych do patrzenia w dal - możemy zafundować sobie szkła progresywne. To swego rodzaju "3 w 1".

Wraz z wiekiem oczy tracą zdolność wyraźnego widzenia. I z daleka, i z bliska. Fachowcy nazywają tę wadę prezbiopią. Daje ona o sobie znać już po 40. roku życia.

Szkła progresywne Zakład Optyczny Katowice

GÓRĄ I DOŁEM

Niedawno osoby z prezbiopią musiały mieć 2 lub 3 pary okularów. Teraz mogą je zastąpić soczewkami progresywnymi. Progresja oznacza płynne przejście pomiędzy polami do patrzenia blisko i daleko. Górą takiego szkła patrzymy w dal, dołem - blisko, a środkiem - na odległości pośrednie (np. gdy pracujemy przy komputerze). Starszego typu soczewki zniekształcały nieco obraz widziany po bokach i dłużej trzeba się było do nich przyzwyczajać. Najnowsze prawie całkowicie niwelują te zniekształcenia, co zapewnia szybką adaptację. Szkłami progresywnymi można korygować wady wzroku w zakresie od -8 dioptrii do +8 dioptrii i astygmatyzm.

DO WYBORU

Okulista zwykle najpierw dopasowuje szkła do patrzenia w dal, a potem do bliży (jeśli potrzebujemy okularów do czytania i pracy przy komputerze - dobiera szkła do bliży i do odległości pośredniej), wypisuje receptę, a optyk zamawia odpowiednie soczewki. Przy wadzie wzroku powyżej 3 dioptrii - możemy skorzystać z tzw. wysokoindeksowych soczewek, które będą cieńsze i lżejsze. Jedna para okularów progresywnych kosztuje mniej więcej tyle, co dwie pary oddzielne do czytania i chodzenia.